Skocz do zawartości

LubForum.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Alergia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 kosmiczna

kosmiczna
  • Użytkownicy
  • 254 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 20:32

Skąd wiedziec na co ma się alergię?

#2 lencia

lencia
  • Użytkownicy
  • 178 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 20:37

Jest takie coś jak kalendarz pyleń . Znajduje się w nim to co pyli jak długo i na jakim terenie.

Jest to bardzo przydatne u alergików :)

#3 Naster

Naster
  • Użytkownicy
  • 193 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 00:06

Czytałem kiedyś, że od alergii da się uwolnić, sam jestem tego ciekawy, gdyż mam ją na kilka rzeczy. Otóż należy wziąć udział w spotkaniu anielskim, takim jakie odprawia Maria Bucardi (znana pisarka i vlogerka) http://mariabucardi....ia-anielskie/29i to podobno pomaga wielu ludziom. Co miesiąc uczestniczą w nim setki ludzi.

#4 milena23

milena23
  • Użytkownicy
  • 88 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 10:38

Kalendarz pyleń to raz, dwa to specjalne testy. Ja na przykład ostatnio mam strasznie swędzące oczy i nie wiem czy to uczulenie czy coś innego. Zwykle alergia objawiała się u mnie katarem albo wysypką.

#5 anka345

anka345
  • Użytkownicy
  • 682 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 13:37

Najlepiej zrobić testy alergiczne, wtedy wszystko się okaże.

#6 liskot

liskot
  • Użytkownicy
  • 87 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 10:38

Najlepiej sobie testy alergiczne zrobić, jest tez kilka takich "domowych" sposobów, w stylu że pokarmowe zazwyczaj objawiają się biegunkami, wysypkami na skórze, na pyłki to zazwyczaj kichanie, też kaszel to chyba na roztocza, kurz. Sam czekam na testy alergicze ale w naszym mieście dostać się do alergologa na nfz to prawie cud, więc się hitaxa fast wspomagam i czuję się ok.

#7 Liliana1

Liliana1
  • Użytkownicy
  • 487 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 06:26

trzeba zrobić serię badań żeby stwierdzić na co jest się uczulonym.

#8 komórkowa

komórkowa
  • Użytkownicy
  • 490 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:23

Po prostu bardzo to odczuwam, nos i oczy mam zapuchnięte i stale kicham.

Po prostu bardzo to odczuwam, nos i oczy mam zapuchnięte i stale kicham.

#9 bazyliszek

bazyliszek
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 17:47

Zrobić testy skórne, bo one są najbardziej wiarygodne. Testy z krwi są niemiarodajne, zwłaszcza u małych dzieci (u dorosłych zresztą też). Masz na skórze jakieś objawy alergii?

#10 mincia

mincia
  • Użytkownicy
  • 78 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 12:38

Wiele osób myli alergię ze zwykłym przeziębieniem. Może spróbuj najpierw wykorzystać jakieś domowe sposoby na przeziębienie a dopiero później weź tabletki na alergię. Oczywiście najlepiej by było zrobić testy ale do tego potrzebne jest skierowanie i odpowiednia pora pylenia. Teraz wiele osób panikuje bo mamy okres właśnie pylenia no i jest gorąco więc to wszystko wisi w powietrzu cały czas.

#11 maria36

maria36
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 13:54

właśnie zjadłam coś nieodpowiedniego nawet nie wiem co i wysypało mnie na plecach. Wzięłam podwójnie wapno -  co jeszcze mogłabym zażyć

#12 Liliana1

Liliana1
  • Użytkownicy
  • 487 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 12:19

no jak Ci to nie zejdzie to idź do dermatologa

#13 bazyliszek

bazyliszek
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 20:27

Fenistil w kroplach - jest bez recepty. Smaruj kremem Dermaveel - likwiduje świąd i goi skórę. Wbrew utartym schematom wapno nie jest aż tak rewelacyjne na alergie, wysypki i uczulenia.

Fenistil w kroplach - jest bez recepty. Smaruj kremem Dermaveel - likwiduje świąd i goi skórę. Wbrew utartym schematom wapno nie jest aż tak rewelacyjne na alergie, wysypki i uczulenia.

#14 janja

janja
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 09:53

Ja to miałam ciągle zatkany nos co mnie najbardziej drażniło, ale poszłam do apteki i pani dała mi taki ziołowy sinufast, nie wierzyłam ze pomoże, ale jednak  to był strzał w 10. teraz wierzę ze jak lek jetz bardzo tani to i tak samo skuteczny jak drogi.

#15 Liliana1

Liliana1
  • Użytkownicy
  • 487 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 07:00

ja też mam cały czas zatkany nos, przez to że drzewa pylą i ja cały czas kicham

#16 liskot

liskot
  • Użytkownicy
  • 87 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 08:59

A bierzesz jakieś leki?? Spróbuj hitaxy fast, sam to biorę jak czuję, ze alergia mnie męczy, szybko pomaga, nawet alkohol można po tym pić, bo nie ma interakcji

#17 dana333

dana333
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 13:14

Potwierdzam, ta hitaxa fast jest bardzo dobra, szybko odczula, mala tabletka pod jezyk i po sprawie. Ja się teraz mecze z alergia na pokrzywy i to jedyny ratunek. 

Użytkownik dana333 edytował ten post 14 lipiec 2016 - 13:14

#18 liskot

liskot
  • Użytkownicy
  • 87 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 21:04

mi chyba najbardziej alergia doskwiera jak pada deszcz, dosyć niefajnie się wtedy czuję, czy to w ogóle ma związek?

#19 oskar_zrzęda

oskar_zrzęda
  • Użytkownicy
  • 196 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 07:40

Nie słyszałem dotąd o związku deszczu z alergią. Ja jestem alergikiem i właśnie widzę, że podczas deszczu czuję się najlepiej.

#20 michalina

michalina
  • Użytkownicy
  • 460 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 07:30

Najprościej chyba jest pójść do alergologa i zrobić specjalne badania, które wykażą na co ma się alergię. A co do odczuć w czasie alergii, to może wszystko zależy od tego, na co się ma alergię? A można mieć dosłownie na wszystko. Mój znajomy na przykład ma alergię na własny pot (naprawdę!).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych