Skocz do zawartości

LubForum.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Które liceum najlepsze?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawelec3

pawelec3
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 31 styczeń 2010 - 02:03

Witam wszystkich, zastanawiam się nad wyborem liceum. Słyszałem wiele złych rzeczy o Zamoy'u Staszicu Unii i zarazem dobrych. Czy naprawdę nie warto się tam uczyć? Ponoć gnębią tam uczniów z ,,nie miasta" itp. Napiszcie co sądzicie o tych liceach i jakie byście doradzili jeśli lubię przedmioty humanistyczne a egzamin próbny poszedł mi na 87 pkt. do tego mam parę zwycięstw konkursach plastycznych.

#2 integrator_01

integrator_01

ZBANOWANY

• Użytkownicy
  • 3841 postów

Napisano 31 styczeń 2010 - 14:46

Z tej pierwszej trójki liceów najmniej złych opinii słyszałem u Unii.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

niedasię™

#3 indiced

indiced
  • Użytkownicy
  • 755 postów

Napisano 31 styczeń 2010 - 15:07

Srać na opinie życzliwych nieznajomych. Nie może być tak, żeby pochodzenie miało decydować, czy ktoś będzie się nad kimś znęcać czy nie, to nie USA...
Człowieku, połowa Polaków mieszka poza miastami, czyli na wsi, w tym nie ma nic wstydliwego.
Ja bym Ci radził, jeśli wybierać z trzech najlepszych to Unię (ale cisną) albo Staszica, kulturalna atmosfera, dobre balety, dużo osób tam uczęszczających, nie jest z Lublina, a np. z małych miejscowości nawet w całym województwie. Więc nie będziesz sam, o to się nie martw.

Chociaż dla przykładu, w mojej Czwóreczce, LO4, statystyki były takie, że z LBN max 40%, reszta to Łęczna, Różne inne miejscowości...(Turki, Wólki, Górki, Uciekajki...jak Lubelszczyzna szeroka) i trochę ze Świdnika.... jeśli chodzi o atmosferę to nie było dziwne, że niektórzy dojeżdżali z poza miasta, że ktoś musiał wyjść wcześniej na autobus, albo coś w tym stylu, to normalne było. I nigdy, nie spotkałem się w swoim Liceum, z docinkami za pochodzenie...Nigdy.
Za IV LO, mogę głową ręczyć, że wobec dużej różnorodności, nie było, nie ma i nie będzie miało sensu takie wyśmiewanie, bo większość uczniów notorycznie jest z poza Lublina.

#4 el_tigre

el_tigre
  • Użytkownicy
  • 103 postów

Napisano 01 luty 2010 - 19:17

Ja skończyłem III LO. W mojej klasie jedna trzecia była spoza miasta i w nie spotkałem się z żadnym gnębieniem, a i wychodzenie parę minut wcześniej na autobus też się zdarzało. Ogólnie wspominam bardzo miło.

#5 leito1344

leito1344
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 03 luty 2010 - 19:04

Propaganda pochodzenia jest tylko plotką. Wiele osób z mojej okolicy chodzi do szkół w lbn w nie narzeka na atmosferę.

#6 dlop

dlop
  • Użytkownicy
  • 1128 postów

Napisano 03 luty 2010 - 21:54

W mojej klasie 60-70% było spoza Lublina i kto kogo niby miał prześladować?:) Tak naprawdę wszystko zależy od człowieka, jak ktoś jest w porządku to nigdy nie usłyszy jakiś uwag dotyczących jego pochodzenia. Oczywiście w żartach śmialiśmy się z tego, ale było to w granicach dobrego smaku. Szczerze mówiąc to dzisiaj kilka lat po zakończeniu liceum częściej ''na piwo'' spotykam się z ludźmi z pod lubelskich miejscowości niż z samego Lublina.
http://www.lublin2016.pl/ - Portal Europejskiej Stolicy Kultury

#7 kuba1151

kuba1151
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 05 luty 2010 - 15:34

hm... a co sądzicie o Zamoyu i Uni, warto tam iść? a może kopernika? proszę o opinie o tych liceach. Z góry dziękuję.

#8 Black Princesse

Black Princesse
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 05 luty 2010 - 19:16

Polecam Kopernika. Chodzę tam i to naprawdę wspaniała szkoła. Poziom jest wysoki i masz szanse na dobre studia. Jeśli chcesz coś jeszcze wiedzieć, to pytaj, bo naprawdę to szkoła godna polecenia.

#9 domeg

domeg
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 05 luty 2010 - 21:32

Myślę, że Kopernik jest lepszy raczej dla osób z zainteresowaniami ścisłymi. Z humanistycznymi szedłbym do Unii lub Zamoya

#10 dlop

dlop
  • Użytkownicy
  • 1128 postów

Napisano 05 luty 2010 - 22:53

Zdecydowanie się nie zgodzę. W 9 jest tylko kilku nauczycieli z przedmiotów ścisłych, którzy uczą swoich przedmiotów na wysokim poziomie. Z matmą są szczególnie trudności. Za to każda klasa z rozszerzonym polskim dostaje dobrego nauczyciela od tego przedmiotu, który potrafi przygotować do matury. Z historią też nie jest źle, a wos jest tak prosty że można go samemu ogarnąć.
http://www.lublin2016.pl/ - Portal Europejskiej Stolicy Kultury

#11 pixie

pixie
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 06 luty 2010 - 20:44

no więc jeżeli chodzi o pochodzenie to sama mieszkam na wsi a do szkoły chodzę do lublina. większość osób z mojej klasy równiez jest w takiej sytuacji. 0 problemów. normalka.

chodzę do zamoya, szkoła mi się podoba, nauczyciele spoko (przedmiotów, które są rozszerzone :]), ludzie: spoko. jeżeli chodzi o naukę to dla humana raczej zamoya nie polecam, kierowałabym się w stronę unii. jeżeli chodzi zas o atmosferę w unii, to już bywa różnie. przynajmniej z tego co szłyszałam od znajomych.

#12 tomeczek

tomeczek
  • Użytkownicy
  • 785 postów

Napisano 07 luty 2010 - 12:00

Atmosfera to przede wszystkim ludzie a nie szkoła, a tego nie da rady przewidzieć jaka klasa się trafi, tyle w temacie atmosfery.

#13 Magdadd

Magdadd
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 12 luty 2010 - 19:11

Ponad połowa mojej klasy, w Zamoyu, jest spoza Lublina (ja też) i nigdy nikt nie miał z tego powodu nieprzyjemności, więc nie mam pojęcia skąd te plotki ...
Zamoya ogólnie polecam: świetni ludzie, fajni (i potrafiący tłumaczyć) nauczyciele, cudowna atmosfera i kapitalne akcje/happeningi etc. :)

#14 agxa

agxa
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 22 luty 2010 - 11:24

Świetną atmosferę na pewno zapewni Ci klasa europejska albo human w Staszicu.

#15 leito1344

leito1344
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 04 marzec 2010 - 19:45

proszę o pomoc
potrzebuję daty dni otwartych w XVIII lo (ul.przyjaźni)

#16 qazwsx533a

qazwsx533a
  • Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 21:55

leito1344,
"Informujemy, że DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI XVIII LO odbędzie się w sobotę 20 marca 2010 r. o godzinie 10.00."
Cytat ze strony 18Lo...

#17 leito1344

leito1344
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 13:39

wiem bo niedawno wstawili a jak pisałem to jeszcze nie było

#18 Magdadd

Magdadd
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 23:18

w Zamoyu 15 marca od 12 do 14 jakby ktoś chciał to zapraszamy do naszych zamoyskich labiryntów :)

#19 marr

marr
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 09:33

Myślę, że podpowiedź będzie można znaleźć na Targach Edukacyjnych 9 i 10 marca w hali MTL przy Dworcowej. Zapowiedziało się sporo szkół z Lublina i nie tylko. Tu można znaleźć szczegóły targów: http://www.mmlublin....a?category=news

#20 pawelec3

pawelec3
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 17 marzec 2010 - 21:07

Witam wszystkich, jestem w III klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem liceum ogólnokształcącego. Jestem bardzo dobrym uczniem, dlatego zastanawiam się (I wybór) na Staszicu, Unii i Zamoyu. Co sądzicie o tych szkołach? Które według was jest najlepsze, gdzie najlepiej wypadła zdawalność matur? Wiele złych rzeczy słyszałem o Zamoy'u (te samobójstwa) - czy to prawda? Doradźcie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych