Skocz do zawartości

LubForum.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies
Zdjęcie

Inwestycje drogowe w Lublinie


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
382 odpowiedzi w tym temacie

#21 aasia

aasia
 • Użytkownicy
 • 2060 postów
 • Płeć:Kobieta
 • Lokalizacja:Lublin

Napisano 27 marzec 2007 - 12:28

szkoda tylko że tak mało tych modernizacji w południowej części województwa

[ Dodano: 2007-03-27, 13:56 ]

Wygląda na to, że drogowe inwestycje samorządu województwa kończą się na linii Kraśnik - Krasnystaw. Na mapie, na południe od tej linii póki co widnieje wielka biała plama.

Tak przynajmniej wygląda to w projekcie budżetu województwa na rok 2007, opracowanym przez poprzedni zarząd. Wynika z niego, że w tym roku na terenie dawnego województwa zamojskiego praktycznie nie będzie budowana ani przebudowywana żadna droga wojewódzka.
Patrząc na limity wydatków w zadaniach drogowych można śmiało stwierdzić, że wielkie inwestycje w powiecie biłgorajskim, zamojskim, tomaszowskim i hrubieszowskim ruszą... między 2009 a 2013 r.
Ogromną część środków na drogi już podzielono, ale Zamojskie otrzymało bardzo mało. Przepadł wniosek samorządu województwa na rozbudowę 70 km odcinka drogi nr 835 z Lublina do Biłgoraja. Na to zadanie potrzeba aż 152 mln zł. Potrzeba na to zadanie 18 mln zł. Przygotowywana jest już dokumentacja. Roboty miały ruszyć w 2008 r.
Teraz wszystkie te odległe plany stoją pod ogromnym znakiem zapytania, być może pieniądze znajdą się w innym funduszu, np. w Regionalnym Programie Operacyjnym. Do tego funduszu zakwalifikowano już jednak szereg innych dróg, w tym bardzo nieliczne z naszego regionu.

Zaniedbana Zamojszczyzna
Jak policzyliśmy - z blisko 2 mld zł jakie w najbliższych latach zaplanowano wydać na drogi wojewódzkie - Zamojszczyźnie przypadło ledwie 320 mln czyli 16 procent. Do tego wyznaczone zadania w większości miałyby być realizowane po 2009 r. Tymczasem natężenie ruchu na drogach naszego regionu jest w wielu przypadkach znacznie większe, niż na budowanych trasach np. w okolicy Białej Podlaskiej.
- Południowa część województwa została zupełnie zaniedbana pod kątem przygotowania inwestycji - ocenia Krzysztof Rusztyn, radny wojewódzki z PiS. - W najbliższych latach szanse na pozyskanie funduszy unijnych na nasze drogi będą w związku z tym niewielkie. Proces sporządzania dokumentacji, uregulowania stanu gruntów trwa 2-3 lata. Zanim to zrobimy, unijne fundusze zostaną już rozdzielone. A bez nich trudno jest wykonać duże zadanie.
Zdaniem Rusztyna, nawet przy dobrych chęciach ciężko będzie nadrobić czas stracony w poprzedniej kadencji.
- Zabrakło determinacji ze strony „układu zamojskiego"

źródło: http://www.bilgoraj....get=page,319,11

#22 FortierInRe

FortierInRe
 • Użytkownicy
 • 1462 postów
 • Lokalizacja:Metropolia Lublin

Napisano 27 marzec 2007 - 19:13

bart1313, witam kolegę z Dziesiątej !

Przesyłam dzisiejsze fotki co do Twojej informacji. Jak widać zwężenie nie jest dzisiaj dokuczliwe - narazie ustawiono znaki i tablice przy krawężnikach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Postawiono już dwa betonowe słupy (tymczasowe ?) pod kable elektryczne, jeszcze jeden do postawienia.

Dołączona grafika

[ Dodano: 2007-03-28, 19:07 ]
Dorzucam fotki z 2-giego dnia utrudnień, z 28 marca:

Na Kunickiego wiosenne łatanie dziur - 2 zdjęcia z odcinka między Sierpińskiego/Zemborzycka

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po wczorajszym "zaznaczeniu" terenu zostało wykonane dziś - zdjęcie kostki z powierzchni przystanku, oraz asfaltu - ok. 30 cm. od krawężnika w kierunku ul,Mickiewicza.

Dołączona grafika

Słupy na skrzyżowaniu z Mickiewicza - nowy narazie "nieużyty" - zastąpi słup istniejący - do trakcji trolejbusowej ?

Dołączona grafika

#23 FortierInRe

FortierInRe
 • Użytkownicy
 • 1462 postów
 • Lokalizacja:Metropolia Lublin

Napisano 27 marzec 2007 - 20:12

Inwestycje w budowę dróg wogóle kończą się w Polsce na wschodzie. Niestety, taka jest prawda - inne miasta mają bardzo dobre węzły komunikacyjne, obwodnice. U nas w naszym województwie w wielu mękach zaczyna się zatwierdzanie planu obwodnicy dla największego miasta, stolicy regionu Lublina. Nie dawna afera z Rospudą i przywoływane obrazy pędzących kilometrami tirów robią ogromne wrażenie co do skali tranzytu. U nas w Lublinie też obserwuje sie ruch, jednak nie w takiej skali. A wschód - Rosja, Ukraina, Litwa - korzystają z naszych wschodnich dróg - w drodze na zachód. I jest to ogromne zaniedbanie władz państwowych, że nie stworzono warunków drogowych do przyjęcia tylu tirów.
Dalej jesteśmy najbardziej niedoinwestowanym i najbiedniejszym regionem; no poza Rumunią...

#24 integrator_01

integrator_01

  ZBANOWANY

 • Użytkownicy
 • 3841 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lublin

Napisano 27 marzec 2007 - 20:35

Niestety, taka jest prawda - inne miasta mają bardzo dobre węzły komunikacyjne, obwodnice.

Z tym to trochę przesadzasz...Byłeś w Gliwicach? Tam tiry jeżdżą dosłownie pod oknami starych trzęsących się kamienic(był o tym program w telekurierze na tvp 3) :roll: Nie tylko na Wschodzie jest kłopot z obwodnicami. Tiry w środku miasta, to ja nawet w Poznaniu niedaleko zabytkowych dzielnic widziałem. I to więcej się ich pchało niż u nas na Tysiąclecia. Że o Warszawie nie wspomnę. Lublin jeśli chodzi o tranzyt nie jest tragiczny(oczywiście jak na polskie warunki).

Ale co do reszty wypowiedzi, to niestety ale masz rację.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

niedasię™

#25 FortierInRe

FortierInRe
 • Użytkownicy
 • 1462 postów
 • Lokalizacja:Metropolia Lublin

Napisano 27 marzec 2007 - 21:09

MichałR85, oczywiście, masz rację że są gorsze miejsca także na zachodzie kraju. To fakt, tylko że ja piszę ogólnie, co chyba potwierdzisz - różnica między wschodem a zachodem kraju jest duża. I oto mi chodziło... Nie bawiłem sie w sprawdzanie i wyliczanie bo to nawet nie skala dla wschodu.

#26 integrator_01

integrator_01

  ZBANOWANY

 • Użytkownicy
 • 3841 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lublin

Napisano 27 marzec 2007 - 21:21

To fakt, tylko że ja piszę ogólnie, co chyba potwierdzisz - różnica między wschodem a zachodem kraju jest duża. I oto mi chodziło... Nie bawiłem sie w sprawdzanie i wyliczanie bo to nawet nie skala dla wschodu.


Tak, jest różnica jeśli chodzi o infrastrukturę drogową. Zachód posiada autostrady(są jakie są, ale zawsze), lotniska. Jest tu bardzo dużo winy władz centralnych, przez którą już od czasów przedwojennych kraj się nierównomiernie rozwijał.
Nadzieją chwili obecnej może być fakt, że dostaniemy o wiele większe dotacje unijne niż reszta kraju i szansa na 3 drogi ekspresowe w regionie, co na pewno usprawni komunikację.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

niedasię™

#27 FortierInRe

FortierInRe
 • Użytkownicy
 • 1462 postów
 • Lokalizacja:Metropolia Lublin

Napisano 27 marzec 2007 - 21:29

Zgadzam sie, ale modliłbym się o te terminy - wiesz jak to jest z wykonawcami, jest szansa, że wszystko pójdzie z planem, w końcu klimat się ociepla ...

#28 Aneczka

Aneczka
 • Użytkownicy
 • 2082 postów
 • Płeć:Kobieta
 • Lokalizacja:Lublin

Napisano 28 marzec 2007 - 09:48

Jak dostaniemy kasę z Unii to myślę, że Komisja już przypilnuje tych terminów, a przede wszystkim wykonawcy sami bedą ich pilnować bo kary są wysokie :-) ;-)

Clevinger nie żył. Była to najpoważniejsza wada jego filozofii życiowej.


#29 Golas

Golas
 • Użytkownicy
 • 965 postów
 • Lokalizacja:Boby | LBN (S23)

Napisano 28 marzec 2007 - 12:04

Chyba tylko to ich zmobilizuje do dopilnowania terminów <lodzio>
AAO: .x!.GolasDołączona grafika
Dołączona grafika

#30 bart1313

bart1313
 • Użytkownicy
 • 335 postów
 • Lokalizacja:Lublin/Dziesiąta

Napisano 29 marzec 2007 - 12:52

FortierInRe, ja również witam mieszkańca naszej dzielnicy. Mam taką nadzieję, że ul. Kunickiego zostanie szyko, dobrze i porządnie zrobiona do 15 maja tak jak to zapisano i poprawi się bezpieczeństwo pieszych przy tejże ulicy. :-)
Lublin moje miasto. C(z)ytujący poranną prasę.
http://travian.inter...l/?uc=pl5_18529

#31 FortierInRe

FortierInRe
 • Użytkownicy
 • 1462 postów
 • Lokalizacja:Metropolia Lublin

Napisano 29 marzec 2007 - 19:53

bart1313, musi być bezpieczniej i wolniej, bo mam dość biegania po przejściu, żeby jaśnie pan kierowca zwolnił i mi pozwolił przejść...

Dzisiaj roboty znowu przy poboczu, chłopaki zdjęli krawężniki i usunęli trochę asfaltu od pobocza. Narazie nie ma większych problemów z przejazdem, także przejazd na odcinku Zemborzycka/Mickiewicza nie jest uciążliwy dla kierowców.

[ Dodano: 2007-03-29, 21:18 ]
Przytoczę jeszcze jeden artykuł z Dziennika Wschodniego

http://www.dziennikw...order=0&title=1

LUBLIN
29 listopada 2006 - 10:28

Kunickiego do poprawki


Na pięciu skrzyżowaniach pojawią się nowe światła i dodatkowe pasy dla skręcających. Przebudowa jednej z najbardziej zatłoczonych ulic miasta ruszy z początkiem nowego roku.
Prace zostaną podzielone na dwie części.

Na realizację pierwszej z nich Ratusz właśnie rozstrzygnął przetarg. Chodzi o przebudowę skrzyżowań ul. Kunickiego z ulicami: Mickiewicza i Zemborzycką. Budowa rozpocznie się w ciągu kilku tygodni.
- Na obu skrzyżowaniach pojawi się nowa sygnalizacja i specjalne pasy ruchu dla skręcających z ul. Kunickiego w lewo lub w prawo - wyjaśnia Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. - Łatwiej będzie się włączać do ruchu z ulic: Mickiewicza, Zemborzyckiej i Rejtana. A tę ostatnią chcemy utwardzić.
W okolicy zmieni się też organizacja ruchu pieszego. Pojawią się nowe wysepki i dodatkowe płotki.

W kolejnym etapie przebudowany zostanie odcinek Kunickiego od wiaduktu kolejowego do ul. Pawiej. - Na skrzyżowaniu z ul. Pochyłą pojawi się nowa sygnalizacja. To mała, ale bardzo niebezpieczna ulica, na której coraz dochodzi do wypadków - tłumaczy Adamiak.

Całkowicie odmieni się skrzyżowanie z Nowym Światem i ul. Piaskową. Oprócz nowej regulacji świateł i dodatkowych pasów ruchu, przy przejściach dla pieszych pojawią się płotki.

Nowe światła pojawią się też na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z ul Pawią.

Wszystkie prace zakończą się w czerwcu. Całość prac ma kosztować 4 miliony zł. Większość, bo 2,5 mln zł, pochodzi z miejskiej kasy. Pozostałe 1,5 mln zł to dofinansowanie z Krajowej Rady Bezpieczeństwa, która dofinansowuje przebudowę szczególnie niebezpiecznych miejsc w ruchu drogowym.


No i statystyki policji za 2006 rok (DW 26 stycznia 2006 - Czarne punkty Lublina) :

• Najwięcej wypadków

ul. Kunickiego, al. Kraśnicka - po 21
al. Solidarności - 17
ul. Nadbystrzycka - 13
Droga Męczenników Majdanka,al. Witosa - po 10
al. Kompozytorów Polskich - 9
al. Smorawińskiego, Spółdzielczości Pracy - 8
ul. Głęboka, Lwowska, al. Unii Lubelskiej, Warszawska, Al. Racławickie - 7

• Najwięcej kolizji:
al. Kraśnicka - 378
al. Solidarności - 261
ul. Kunickiego - 224
al. Spółdzielczości Pracy - 210
al. Tysiąclecia - 169
al. Witosa - 168
ul. Nadbystrzycka - 104

• Najwięcej rannych
al. Kraśnicka - 35
al. Solidarności - 33
ul. Kunickiego - 26
al. Smorawińskiego - 17
ul. Nadbystrzycka - 16
al. Witosa, Warszawska - po 15

....Takie wysepki przydałyby się teraz na ul. Kunickiego. Właśnie ta arteria jest najbardziej niebezpieczna dla piechurów. - Bo to szeroka jezdnia. I ciężko za jednym razem przejść z jednej strony na drugą - mówi podinsp. Andrzej Kołodziej, naczelnik lubelskiej drogówki. - Tym bardziej że kierowcy pędzą tam jak szaleni.
Najgorzej jest koło III komisariatu, gdzie jezdnia lekko zakręca. - Zdarza się nawet, że niektóre auta wypadają z łuku drogi - przyznaje jeden z policjantów drogówki.#32 bart1313

bart1313
 • Użytkownicy
 • 335 postów
 • Lokalizacja:Lublin/Dziesiąta

Napisano 30 marzec 2007 - 07:42

A w Lublinie prace drogowe nabierają tempa. Zamykają kolejne ulice. Od poniedziałku zamykają skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ul. Młyńską. Poniżej artykuł z Dziennika Wschoniego.

30 marca 2007
Pojedziemy saksofonem

Od poniedziałku przez miesiąc zamknięte będzie skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ul. Młyńską. Samochody dojadą do Dworca PKP nowym łącznikiem, tzw. "saksofonem”. Ale to dopiero początek. W kwietniu ruszy przebudowa ronda na Klinie. A w czerwcu zamknięta zostanie ul. 1 Maja a otwarty odcinek Trasy Zielonej.

Robotnicy na skrzyżowaniu uwijają się jak w ukropie. Do końca tygodnia mają czas na uruchomienie sygnalizacji świetlnej i położenie ostatniej warstwy asfaltu na nowym łączniku biegnącym od skrzyżowania al. Piłsudskiego z Trasą Zieloną do ul. Młyńskiej. Z racji kształtu miejscy planiści nazwali żartobliwie "saksofonem”. Właśnie tędy zostanie skierowany ruch pomiędzy pl. Bychawskim a Dworcem PKP.
Większe problemy czekają kierowców zmierzających w stronę ul. Kunickiego. Będą skazani na objazdy przez Al. Zygmuntowskie i ul. 1 Maja. Ale lada dzień nawet tam dopadną ich utrudnienia. Tym razem spowodowane przebudową ronda na Klinie. Drogowcy mają podłączyć do ronda Trasę Zieloną. - Postaramy się by utrudnienia były jak najmniejsze - obiecuje Dariusz Figiel z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lublinie. - Ale na pewno będziemy musieli zamknąć część pasów ruchu. Prace ruszą jeszcze w kwietniu.


Lublin moje miasto. C(z)ytujący poranną prasę.
http://travian.inter...l/?uc=pl5_18529

#33 Yo-Yo

Yo-Yo
 • Użytkownicy
 • 452 postów
 • Lokalizacja:Lub/Świd/Aviunia

Napisano 30 marzec 2007 - 09:31

Zniszczyli tylko Plac Bychawski.
Komunikacja jeszcze bardziej skomplikowana niż była!!!!

Te przebudowa to chyba tylko sztuka dla sztuki?!

#34 kaktus

kaktus
 • Użytkownicy
 • 13 postów

Napisano 30 marzec 2007 - 09:58

nie bardzo wiadomo o co tam tak naprawde chodzi, czy nie można było tego zrobić razem z dalszą częścią trasy zielonej??

#35 lodzio

lodzio
 • Użytkownicy
 • 1227 postów
 • Lokalizacja:Puławy

Napisano 30 marzec 2007 - 12:38

Ten plan. Omijają Puławy? :shock:
: >

#36 integrator_01

integrator_01

  ZBANOWANY

 • Użytkownicy
 • 3841 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lublin

Napisano 30 marzec 2007 - 13:25

Ten plan. Omijają Puławy? :shock:

A co? Chciałbyś expresówkę przez centrum Puław? :lol:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

niedasię™

#37 lodzio

lodzio
 • Użytkownicy
 • 1227 postów
 • Lokalizacja:Puławy

Napisano 30 marzec 2007 - 14:04

Mamy przez Puławy dwópasmówkę o nazwie Lubelska. Co widzę? Niekończące się tiry i osobowe myślące, że to JEST expresówka... Byle do obwodnicy, już 50% pierwszego etapu mają...
: >

#38 FortierInRe

FortierInRe
 • Użytkownicy
 • 1462 postów
 • Lokalizacja:Metropolia Lublin

Napisano 30 marzec 2007 - 20:31

Większe problemy czekają kierowców zmierzających w stronę ul. Kunickiego.


No może dzięki tym przeszkodom, kierowcy wybiorą inną drogę... Ale dla mnie to nie problem, wcześniej trzeba się wybrać z domu, a z powrotem to należy być cierpliwym!

W kwietniu ruszy przebudowa ronda na Klinie.


Gala sponsorem. rondo na klinie inaczej nazywa się "Rondo lubelskiego lipca 80"...

A w czerwcu zamknięta zostanie ul. 1 Maja a otwarty odcinek Trasy Zielonej.


A to dobrze, nareszcie :-)

#39 Shawman

Shawman

 • Użytkownicy
 • 3436 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lublin/Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2007 - 15:10

Jakikolwiek odcinek Trasy Zielonej zostanie otwarty? Niemożliwe. Przecież ta droga nie jest do jeżdżenia, to Pomnik Lubelskiego Drogownictwa. :lol:

A tak poważnie, to jestem bardzo ciekaw, jak rozwiążą ten strasznie zagmatwany komunikacyjnie fragment Lublina (rondo Lubelskiego Lipca - Plac Bychawski - rejon PKP). Doprawdy, jeśli uda im się to zrobić bez jeszcze większego zagmatwania, będę pod wrażeniem...

A kiedy dalsze odcinki Trasy Zielonej? Ten fragment nie będzie spełniał swojej roli, jeśli szybko się go nie przedłuży i nie zbuduje nowego mostu na Bystrzycy. :!:

#40 bart1313

bart1313
 • Użytkownicy
 • 335 postów
 • Lokalizacja:Lublin/Dziesiąta

Napisano 03 kwiecień 2007 - 12:12

jak tam posuwają się prace przy przebudowie ulicy?
Lublin moje miasto. C(z)ytujący poranną prasę.
http://travian.inter...l/?uc=pl5_18529
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych