Lubforum.pl

Odwiedź Lublin i poznaj jego skarby

Pierwotny rynek nieruchomości – oto najtańsze miasta w Polsce!

Ceny mieszkań w dużej mierze zależą od och metrażu i lokalizacji. Czy jeśli marzysz o lokum na własność, musisz wyprowadzać się na prowincję? Istnieje kilka miast, w których znajdziesz korzystne oferty w satysfakcjonującym standardzie. Na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu ofert? Sprawdź gdzie i jak szukać mieszkania, aby nie przepłacić.

Atrakcyjne i przystępne cenowo mieszkania – gdzie ich szukać?

Atrakcyjny lokal to taki, który mieści się w dobrze skomunikowanej lokalizacji, zielonym otoczeniu, a jego standard sprawia, że mieszka się w nim wygodnie. Wydaje się, że połączenie tych wszystkich cech jest możliwe tylko przy wysokiej cenie za metr kwadratowy i w największych ośrodkach miejskich. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że najtańsze mieszkania można znaleźć na terenie Białegostoku, który jest przecież prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym i akademickim. Za jeden metr kwadratowy trzeba tu obecnie zapłacić nieco ponad 8 000 zł.

Inne miejscowości przystępne pod tym względem to:

  • Bydgoszcz;
  • Łódź;
  • Rzeszów;
  • Kielce.

Mieszkanie na wynajem jako rentowna inwestycja

Jeśli chcesz korzystnie kupić i wynająć mieszkanie, Lublin, Olsztyn czy Szczecin mogą okazać się równie dobrą inwestycją, co lokal w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu. W Lublinie, gdzie działa jedna z najsłynniejszych uczelni wyższych chętnie wybierana przez studentów, bez problemu znajdziesz najemców zarówno na kawalerkę, jak i większy metraż mieszkania. Gdy zdecydujesz się na zakup nieruchomości, za metr kwadratowy zapłacisz tutaj ok. 10 000 zł. Dla porównania w Krakowie będzie to koszt nawet 15 000 zł za metr, a w stolicy – 20 000 zł.

W dużym mieście tańsze mieszkania znajdziesz w dzielnicach bardziej oddalonych od centrum. Można to jednak pogodzić z dobrą komunikacją czy infrastrukturą handlowo-usługową, co z pewnością będzie dużym autem w oczach potencjalnych najemców.

https://orion.lublin.pl/